Wersja językowa:
Wybraniec


Zapamietaj mnie

Zarejestruj sięRegulamin

Nowości i teksty
Zasady
Administracja
Historia
Mapcycle
Wydarzenia online
Spoty
 
Historia tego serwera jest dość długa. Każdy z nas ją tworzył i tworzyć będzie. To ciekawe zjawisko, dlatego postanowiłam je spisać. Wiadomym jest, że to co sprawia nam przyjemność jest dla nas dosyć istotne w życiu, nie tylko w realnym świecie, wirtualny świat niesie za sobą masę różnych doświadczeń. Przez wszystkie te lata nagromadziło się ich trochę...

POCZĄTEK

Mówi się, że początki zawsze są trudne. To bzdura! Serwer ten swoje istnienie zawdzięcza jednemu z klanów powstałych od tak dla czystej zabawy. Klan Troskliwe Misie (TrM), był złożony z ludzi, z którymi (w większości) nadal utrzymuję kontakt. Ale zacznijmy od początku.

Jest rok 2004; grudzień. Mój wirtualny świat bardzo zmienił się tego dnia. W moim komputerze pojawiło się coś nowego - instalka gry, w którą grał Psuja - Counter-Strike. Wstydziłam się grać na serwerach, więc oglądając wyposażenie gry i natrafiwszy na możliwość stawiania własnego serwera, zaczęłam to robić. Dedicated Server to był mój pierwszy krok do "piekła" (marzec 2005). Neostradowy serwer, na którym grałam z Psują i resztą jego klanu był dobry ale nie był komfortowy dla innych osób z racji wysokiego pingu. Wkrótce po tym grałam razem z TrM jako "maskotka" (bo słaba byłam :D), klan mieszany w którym znajdowali się naprawdę wspaniali ludzie.

Jakoś w maju 2005 roku pojawiłam się na serwerze Mocny Full oraz na jego forum. Grałam tam bardzo często, poznałam ogromną ilość ludzi... W sierpniu pojawił się pomysł wykupienia serwera prywatnego, jako serwera CW dla klanu.

Oh, ja głupia ;), nie wiedziałam, że serwery CW są "gołe", więc instalowałam masę różnych dodatków wcześniej sprawdzonych na serwerze dedykowanym. Nauka nie poszła w las i dużych problemów w konfiguracji nie było, a dzięki board'owi i tamtejszemu działowi konfiguracji serwerów (oraz moderatorom z działu) rozwiązywałam napotkane problemy i zagadki.

Serwer rzadko służył do rozgrywek CW, częściej spotykaliśmy się w kręgu znajomych i graliśmy do późnych godzin nocnych. Z czasem serwer prywatny przekształcił się w serwer publiczny. Jednak nadal stał on na niemieckim łączu.
 
NIEMIECKIE ŁĄCZE
 
Są wśród nas ludzie pamiętający serwer TrM stojący w Niemczech. Pamiętam, że dużo było haxów tam :), a nasz serwer był wyposażony w HLGuarda. Złapanych na oszukiwaniu dawało się na board'a do działu czarnej listy, sporo tam moich tematów :D. 

TrM aim/tp, taki był pierwszy typ serwera. Również w 2005 roku pojawił się drugi serwer, tym razem z dostępem do shell'a. Przede mną stał duży problem. Jak uruchomić serwer za pośrednictwem szeregu komend z poziomu konsoli. To była trauma, ale dziś wiem, że warto jest się uczyć i te wszystkie rzeczy przydają mi się do dnia dzisiejszego w życiu.

Drugi serwer został przemianowany na aim'a, pierwszy natomiast nazwany mianem team play nosił się z zamiarem przejścia na polski hosting.

Swojego czasu serwer, który dostałam z firmy forall (TrM #2) przechodził radykalne przeobrażenia, od aim'a przez kz aż do serwera prv. Jednak zawsze był miejscem gry dla zabawy, dla śmiechu... od tak dla zabicia czasu.
 
POLSKIE IP

Pierwszą firmą był Netgamer, nei zagościliśmy w nim długo. W roku 2006, a dokładniej pod jego koniec zmieniliśmy serwerownie na WhiteRabbit. Byłam bardzo zadowolona z relacji między adminami serwerowni, a mną. Łącze rewelacyjne, warunki gry tak samo. 

TrM #1 wyposażony został w strefy. Tak polski tim plej ze strefami. Rzadko graliśmy aim'y, jednak organizowaliśmy weekendy z ratsami/awp czy innymi mapami typowo dla zabawy. W 2006 roku zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie graczy. Miesiąc później następne... i następne i jeszcze jedno.

U królika gościliśmy ponad rok. W tym czasie oprócz serwera TP pojawił się serwer CW, tak zwany pieszczotliwie szkółką. Na nim stali gracze mogli grać mixy ze znajomymi, na nim rozgrywana była mini liga i na nim stawiali pierwsze swoje kroki znajomi stałych graczy, którzy regularnie byli werbowani do naszego towarzystwa :D. Pod koniec "życia" serwera pojawił się dodatkowy serwer, typowo aimowy, zajmował się nim psuja, jednak wszystkie trzy serwery były obsługiwane przez jednego amxbans. Kocham to i nie wyobrażam sobie administracji serwerem bez niego już w teraz.

Rok WhiteRabbita zaliczam do tych najbardziej udanych.
 
OSTATKIEM SIŁ

Pod koniec 2007 roku straciłam pracę, miało to ogromny wpływ na serwer. Ludzie - stali gracze, można powiedzieć że za wszelką cenę starali się utrzymać serwer przy życiu. Oddawali własne kieszonkowe/część wypłaty/oszczędności, żeby serwer utrzymać. Tymczasowy "sponsoring" był od firmy SerweryGier, tam gościliśmy bodajże 3 miesiące. Niestety mimo ich szczerych chęci serwer został wyłączony jakoś w listopadzie.

Czegoś brakowało mi w życiu, szczerze to piszę.

Sześć miesięcy później serwer otrzymałam od serwisu counter-strike.pl (shooters), jedynym warunkiem był brak pluginu o nazwie antyrusher.
 
HISTORIA WSPÓŁCZESNA

Pół roku to zbyt wiele czasu by wymagać powrotu lat świetności. Serwer długo stał pusty. Jego stali gracze znaleźli inne podwórko, na którym grają. Część z tych stałych bywalców w ogóle przestało grać.

Nie wiem czy serwer odzyska swój dawny charakter, ale mam nadzieję, że tak.

Nadal spotykamy się w gronie tych starych bywalców, nadal widuję ich na serwerze. Wiadomo z czasem człowiek się zmeinia, dorośleje, ale do końca życia pozostanie w nas odrobina dzieciaka, który będzie chciał się bawić w piaskownicy swoimi ulubionymi grabkami wraz z dzieciakami z tego samego podwórka.
 
 
 
Ostatnio zbanowany
Nick: TBA
Steam: TBA
Data: TBA
Czas: TBA
Przez: TBA
Zbanowany na: TBA
Status serwera
© mocne-serwery.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie w części lub całości bez zgody autorów zabronione.
Oparte na otherIDEA